Režim Privacy se dá upravit podle toho, zda jste ve tmavém nebo světlém prostředí. Opět stačí jednoduchá kombinace kláves Fn a F3 nebo F4 (u první generace je to F5 a F6). A stiskem Fn + FP okamžitě nastavíte nejvyšší možný režim, což se hodí, pokud potřebujete rychle reagovat na něčí nečekanou přítomnost.
HP Sure View je tedy jednoduché řešení problému se soukromím s velice snadným ovládáním. V některých modelech může navíc dlouhodobé užívání Privacy Screen (nad 50 % času) vést k prodloužení životnosti baterie o 15 %.
Negativa HP Sure View
Tato technologie má ale i svá negativa. Prvním možným negativem je účinnost této funkce v momentě, kdy někdo sedí těsně vedle vás, například v letadle. Stačí, aby se naklonil směrem k vám a obraz uvidí. Ne možná tak zřetelně jako vy, ale stačí, aby dokázal přečíst citlivé informace. To stejné platí i o někom hned za vámi.
Druhý problém obrazovek s funkcí Privacy Screen je snížený pozorovací úhel i v případě, že režim Privacy Screen je vypnutý. Obrazovka se chová stejně jako starší panely notebooků - z čím širšího úhlu se díváme, tím víc klesá barevná hloubka obrazu a místo něj nastupuje jednolitá clona. Tento jev naštěstí není až tak závažný.
Poslední nevýhodou je permanentní jemné rozmazání obrazu. Opět nehraje roli, zda je Privacy režim aktivní. Při práci s dokumenty to nijak nevadí, ale pokud potřebujete vidět vyloženě ostře (např. při práci s grafikou), může to být problém. Řešením může být pořízení externího pracovního monitoru, který vám sice nepomůže ve vlaku, ale poskytne velkou ostrost, rozlišení a přehled při práci z kanceláře či domu.
Modelové řady s HP Sure View
Technologie HP Sure View je momentálně implementovaná v modelových řadách HP Elitebook a HP Elite x2. Specifika technologie a ovládání se mírně liší podle modelové řady a generace. HP Elite x2 je řada 2v1 kombinující tablet a Ultrabook a Sure View se zde ovládá dotykově.