Populární modely tiskáren vyráběné firmou Dell, Brother, Konica, Samsung, HP a Lexmark jsou ovlivněny chybami zabezpečení, které by mohly být zneužity hackery. Ti mohou ukrást hesla, informace z tiskových úloh, anebo vypnout zařízení.
Chyba, kterou objevili výzkumníci není nová, ukrývá se v zařízeních desítky let. Dovoluje útočníkovi procházet souborový systém tiskárny, pokud k ní má přístup a může tisknout – to lze zařídit po síti nebo pomocí USB. Hackeři, kteří chybu objevili vytvořili nástroj, který dovoluje vzdáleně manipulovat s tiskovou frontou, číst soubory na disku, přistupovat k paměti tiskárny nebo dokonce zařízení fyzicky zničit.
Celkem bylo zveřejněno šest různých bezpečnostních chyb. Jedna z metod nazvaná Cross-Origin Resource Sharing (CORS) dokáže ve spojení s XPS využít k prolomení webové rozhraní tiskárny, které je přístupné na TCP portu 9100. Útočník podstrčí oběti stránku se skrytým iframe, který pak začne z uživatelova počítače komunikovat s tiskárnou skrytou uvnitř sítě.
Po odhalení této závažné bezpečnostní mezery se spustilo více jak 160 000 tiskáren po celém světě. Nejednalo se jen o velké kancelářské mašiny, ale i o domácí tiskárny a pokladní tiskárny. „Útočník“, který si říká Stackoverflowin je všechny vzdáleně ovládl a začal na nich tisknout varovné „letáky“ s informacemi o tom, že zařízení je zranitelné a mělo by být zabezpečeno.
Text vypadá například takto: